Labioplastyka - plastyka warg sromowych

Czym jest Labioplastyka

Labioplastyka zwana często operacją plastyczną pochwy jest operacją chirurgiczną, która ma na celu zmniejszenie lub zmianę wyglądu warg sromowych mniejszych. Kobiety u których stwierdza się przerośnięte wargi sromowe, mogą odczuwać ból podczas stosunku, jak również podczas codziennych zajęć lub noszenia obcisłej bielizny. Kolejną grupą kobiet decydujących się na plastykę są kobiety czujące się mniej atrakcyjnie lub pragnące wzbogacić swoje doznania seksualne poprzez usunięcie napletka łechtaczki.

Plastyka warg sromowych mniejszych – zmniejszanie warg sromowych

Wiele kobiet może nie być w pełni usatysfakcjonowanych wyglądem swoich warg sromowych mniejszych co może przekładać się na obniżenie własnej wartości lub stanowić źródło skkrępowania w obecności partnera. Chirurgiczna zmiana wyglądu warg sromowych może znacząco poprawić estetyczny wygląd przerośniętych warg sromowych, dając zazwyczaj trwały efekt kosmetyczny.

Plastyka warg sromowych większych - wypełnienie

 Na skutek atrofii– zaniku, odchudzania się lub powikłanego porodu może dojść do zmiany wyglądu warg sromowych większych. Zabieg polega na wypełnieniu warg sromowych większych kwasem hialuronowym z równoczesnym modelowaniem kształtu.

Kandydatki:

Kobiety odczuwające ból podczas stosunku z obniżoną oceną swojej seksualności, jak również nieakceptujące wyglądu swoich warg sromowych

Długość zabiegu:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Około 45 minut

Okres pooperacyjny:

Po zabiegu labioplastyki pacjentka może opuścić klinikę po kilku godzinach obserwacji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Przez około 2- 3 dni pacjentka może odczuwać ból w miejscu operowanym. Po 6 tygodniach proces gojenia jest zakończony Nacięcie warg sromowych zwykle goi się szybko i nie pozostawia widocznych blizn.

Ryzyko:

Jak każda procedura medyczna plastyka warg sromowych wiąże się z pewnym ryzykiem. Najczęstszymi powikłaniami są krwawienie, infekcja, asymetria oraz powstawanie blizn w miejscu operowanym.

Powrót do zajęć:

Po około 5 dniach