Waginoplastyka - plastyka pochwy

waginoplastyka - plastyka pochwyCzym jest waginoplastyka:

Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy i krocza jest  jedną z najczęściej wykonywanych operacji w ginekologii estetycznej. Wiele kobiet po porodach odczuwa zmianę dotyczącą intymnej strony życia, objawiającą się obniżeniem potrzeb seksualnych lub satysfakcji z pożycia seksualnego. Zmiany w zakresie narządu rodnego spowodowane są najczęściej nadmiernym rozciągnięciem mięśni okrężnych pochwy i uszkodzeniem mięśni dna miednicy, co skutkuje obniżeniem się krocza, powiększeniem przedsionka pochwy oraz wejścia do pochwy. Utrata pierwotnych warunków anatomicznych często związana jest przedłużającymi się porodami, wysoką wagą urodzeniową noworodka lub niewłaściwie zaopatrzonym kroczem po porodzie. Istotnym elementem operacji jest odpowiednie odtworzenie mięśni dna miednicy i usunięcie nadmiaru śluzówki pochwy. Na zewnątrz pozostaje niewielki szew .

Czas zabiegu oraz znieczulenie:

Czas zabiegu wynosi około 1,5 godziny. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym

Efekt:

Zabieg waginoplastyki umożliwia poprawę funkcjonalności narządu rodnego oraz poprawę jakości życia seksualnego

Okres popoperacyjny:

Proces gojenia się rany trwa zazwyczaj 7 dni. Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach, zaś do aktywności seksualnej po 6 tygodniach.

Ryzyko:

Jak każda procedura medyczna plastyka pochwy wiąże się z pewnym ryzykiem. Najczęstszymi powikłaniami są krwawienie, infekcja oraz przedłużony proces gojenia.